Trudno powiedzieć, komu tym razem Square Enix pozazdrościł sukcesu – Nintedo przygód Mario, czy Disneyowi – z jego galerią barwnych postaci.

Niewątpliwie gra, na której premierę poczekamy do lata przyszłego roku może okazać się produktem idealnie wymierzonym w percepcję dzieciaków – kolorowa, pełna baśniowych bohaterów. Zapowiedź gry opowiada o teatrze Balan i o umiejętności zachowania równowagi, która ma doprowadzić do przywracania szczęścia tam, gdzie go brakuje. Podczas zabawy teatralnej będziemy mogli przebierać się w ponad 80 kostiumów, które prawdopodobnie będą wiązać się ze specjalnymi umiejętnościami. Nad Balan Wonderland pracuje Naoto Oshima i Yuji Naka, których możecie pamiętać jako współtwórców sukcesu Sonica. Plotki głoszą, że współpracują ze sobą po raz pierwszy od 20 lat.

Najnowsza, zapowiedziana gra Square Enix i Balan Company równolegle ma debiutować na Switchu, PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X oraz na PC (Steam). A będą mogły w nią grać nawet siedmioletnie dzieciaki. Pojedynczo lub w parach.