W klimatycznej przygodówce point and click, stworzonej przez kanadyjskie studio EggNut wcielamy się w szopa pracza – detektywa Howarda Lotora (nazwa ta pochodzi od łacińskiej nazwy szopa – Procyon Lotor).

Gra charakteryzuje się pięknym stylem graficznym oraz fabułą umiejscowioną w mrocznej, antropomorficznej wersji Vancouver. Połączenie pikselartowej grafiki o wysokiej rozdzielczości z efektami 3D, takimi jak ulewny deszcz czy dynamiczne oświetlenie sprawia, że rozległe miasto ożywa. Przyziemny byt naszego bohatera zostaje przerwany pojawieniem się potężnej technologii, która może zatrzeć granice konwencjonalnego porządku i na zawsze zmienić społeczeństwo. Przemierzamy więc różnorodne dzielnice celem wyszukiwania wskazówek, zbierania dowodów i przesłuchiwania świadków, co w konsekwencji doprowadzi do rozwiązania niejednej zawiłej sprawy detektywistycznej.

„Kiedy zobaczyliśmy pierwsze reakcje na Twitterze i naszą udaną kampanię na Kickstarterze wiedzieliśmy, że Backbone ma szansę stać się projektem wartościowym artystycznie i odnoszącym sukces komercyjny.” – Aleksandra Korabelnikova, współzałożycielka studia EggNut

Premiera gry została zaplanowana na 2021 rok, na komputerach PC (Steam, GOG) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.