Platformówka akcji inspirowana metroidvanią, osadzona na dzikiej i fantastycznej planecie, w której przyjdzie nam pokierowac losami jednostki komandosów Gemini II powołanej do życia przez korporację górniczą i złożonej z twardych weteranów wojennych.

Zadaniem graczy będzie wyjaśnienie tajemniczych zdarzeń mających miejsce na Frontier Horizon – niewielkiej asteroidzie położonej między Marsem a Jowiszem, gdzie mieści się stacja górnicza firmy. Rozległy kompleks Gemini, zamieszkany teraz przez wrogie formy życia, pełen niezbadanych miejsc zaoferuje nam wiele urozmaiceń rozgrywki: zasiądziemy za sterami bojowej łodzi podwodnej, zostaniemy pilotem mecha i poprowadzimy Pegasusa – gwiezdny myśliwiec naszej drużyny. Po drodze stawimy czoła ponad 40 typom potworów, począwszy od opancerzonych wartowników, po zmutowane szerszenie, a wszystko to w czterokolorowych paletach (z możliwością zmiany w dowolnym momencie) i szczegółowej, 8-bitowej grafice.

B.I.O.T.A. ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.