Dużo akcji, walki z gigantami, a także wolności w zakresie poruszania się po świecie gry. Deweloperzy studia Lienzo opublikowali trailer swojej najnowszej produkcji zatytułowanej Aztech Forgotten Gods.

Gra przedstawia losy Achtli, dziewczyny walczącej z zapomnianymi bogami. W fabule jest bardzo wiele nawiązań do wierzeń Azteków, ale nie zabrakło również elementów futurystycznych. Mezoamerykańska metropolia przyszłości skrywa sekrety, które czekają na odkrycie. Dodatkowo bohaterka musi podjąć się walki z olbrzymami, przebudzonymi bogami, którzy od tej pory stanowią zagrożenie dla jej domu. Pomoże jej w tym potężny artefakt, służący zarówno do walki, jak i szybkiego podróżowania. Mechaniczna ręka Achtli umożliwia wykonywanie ponadprzeciętnie wysokich skoków oraz bieganie po pionowych powierzchniach. Twórcy zapewniają, że wertykalność poziomów w połączeniu z wysokim stopniem mobilności, to gwarancja satysfakcjonującej rozgrywki. W Aztech Forgotten Gods nie zabraknie zadań pobocznych, możliwości odblokowywania dodatkowych ubrań dla postaci oraz różnego rodzaju ulepszeń.

Premiera gry jest przewidziana na 2021 rok dla platform Xbox One, Xbox Series S i X, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch oraz PC. Więcej informacji na temat Aztech Forgotten Gods znajduje się na oficjalnej stronie Steam.