Polskie studio RadPepperHat zamierza wypróbować na nas strategię wzorowaną na grze Islanders niemieckiego Grizzly Games.

Pierwowzór to specyficzny, casualowy city builder o charakterze gry zen – pozbawiony specyficznych zależności ekonomicznych i zbierania zasobów, tak charakterystycznych dla gier dla budowniczych. Cała zabawa opiera się na realizowaniu krótkoterminowych celów, które otwierają drogę do kolejnych etapów rozwoju miasteczka i jego przyległości.

W przypadku Ayyylando wyraźnie widać, że autorzy bardzo mocno inspirowali się Islanders, więc możemy oczekiwać niemal identycznego zestawu mechanik – również oprawa graficzna low poly przypomina pierwowzór. Ayyylando przeniesie nas jednak w przestworza, a reguły rozbudowy miast pewnie będą opierać się na jak najbardziej efektywnym zbieraniu punktów za dobrze rozplanowaną rozbudowę. Budynki będą jednak mogły podlegać ewolucji oraz rozbudowy na dachach innych konstrukcji (co różni produkcję RadPepperHat od Islanders), a my dostaniemy także tryb kreatywny. Na Ayyylando poczekamy do trzeciego kwartału 2023 r.