Curve Games i Denki zapowiadają wydanie na Steamie Autonauts vs Piratebots 28 lipca 2022 r. Weźmiemy udział w symulacji budowy bazy, połączonej z zarządzaniem i dużą dawką automatyzacji.

Autonauts vs Piratebots https://store.steampowered.com/app/1907720/Autonauts_vs_Piratebots/  stawia na automatyzację i strategię, przeznaczoną zarówno dla nowicjuszy, jak i weteranów. Kampania składa się z proceduralnie generowanych światów, w których gracze będą musieli wykorzystać rzemiosło, umiejętności budowania oraz strategiczne myślenie, aby odzyskać osady Autonautów przed grasującymi wokół piratbotami, jednocześnie doskonaląc umiejętności kodowania swoich botów.

Kodowania i automatyzacja to klucze do eksploracji świata, zdobywania zasobów i wytwarzania oraz treningu pracowitych Robotobotów, które można przekształcić w nieustraszone Defenceboty, przeznaczone do walki z przerażającymi Piratbotami. Naszym zadaniem będzie m.in. budowanie potężnych murów obronnych, umieszczanie uzbrojonych wieżyczek i powstrzymywanie nieustających najazdów Piratbotów. W ostatecznym rozrachunku trzeba będzie uratować niezbędną technologię z rąk Piratebotów, by wypędzić ich z lądu i umożliwić spokojną egzystencję Autonautom.

Kodowanie w Autonauts vs Piratebots przypomina język Scratch, a zabawa w tą specyficzną odmianę tower defense ma być ciekawa za sprawą możliwości dowodzenia całymi armiami Defencebotów.

Studio odpowiedzialne Autonauts vs Piratebots – Denki – mieści się w Dundee w Szkocji, zostało założone w 2000 roku przez czterech programistów z nieistniejącego już DMA Design. Denki ma na swoim koncie pracę na rynku cyfrowej telewizji interaktywnej oraz innych platformach do gier.