Za sprawą kilku silników do tworzenia gier zręcznościowych na ZX obserwujemy wysyp gier na ZX-y. Z reguły to sprawnie zrealizowane komnatówki, które ubarwia dobrze namalowana grafika. Tak jest i w przypadku AtomiCata Ariela Endarauesa z muzyką Trevina Hugesa, zrealizowanego na MK1 od Mojon Twins. Zręcznościówkę z kotem w roli głównej można znaleźć na stronach serwisu itch.io.

AtomiCat to opowieść o świecie pełnym mutantów i promieniowania, przez który podróżuje nasz tytułowy kot – Alphonse. Jego zadaniem jest uratowanie z opresji dziewczynki, Maggie, uwiezionej w bunkrze. W tym celu musi odnaleźć radio znajdujące się w odległej części miasta.

W komnatówce sterujemy postacią naszego czworonogiego bohatera za pomocą trzech przycisków: O, P i spacji (lewo, prawo, skok). Przemieszczamy się pod presją czasu, bo radiacja ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. Będzie więc trzeba nie tylko wykazać się refleksem i kocią zręcznością, ale i umiejętnie korzystać ze schronów przeciwatomowych. Spróbujcie sami swoich sił.