Republic of Gamers to ta dywizja ASUS-a, która odpowiada za rzeczy okołogamingowe, cyfrowe gry, hardware i różnorodne peryferia. Podczas trwających właśnie Consumer Electronics Show 2023 w Las Vegas, firma zaprezentowała ROG Raikiri Pro – pięknie wyglądający, licencjonowany kontroler przeznaczony dla m.in. konsol Microsoftu.

Pad umożliwia jego posiadaczom bezprzewodową łączność z innymi urządzeniami przez Bluetooth, chociaż znajdziemy w nim również bardzo popularny port USB-C. To rozwiązanie szczególnie zadowoli tych graczy, którzy będą chcieli skorzystać z niego nie tylko podczas rozgrywki na Xboksie / PC, ale również używając do tego celu smartfona lub telewizyjnych aplikacji, coraz śmielej wchodzących na skostniały rynek konsol fizycznych. Co więcej, pad posiada 1,3-calowy wyświetlacz OLED, który potrafi cieszyć oko nie tylko niestandardową animacją, ale również być wykorzystywanym do celów znacznie bardziej przydatnych, jak chociażby wskazania stanu baterii.

Dodajmy do powyższego standardowe gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz przycisk wyciszania czy regulacji czułości sticka, a otrzymamy sprzęt, którym powinno zainteresować się szersze grono odbiorców. Chociaż nie ma co ukrywać, potencjalnemu sukcesowi na rodzimym rynku plany może pokrzyżować cena, która choć na ten moment nieznana, najpewniej oscylować będzie w pułapie mało seksownym dla statystycznego Kowalskiego.