W świecie, w którym panuje chaos gracze przejmą kontrolę nad półbogami – waleczną ekipą ośmiu bohaterów, zamierzających ocalić zniewolone uniwersum.

W pokaźnym uniwersum fantasy będziemy podróżować przez krainę Orcanon podzieloną na pięć rejonów i zamieszkaną przez różne mityczne rasy żyjące ze sobą w harmonii. Z Każda z naszych postaci wiążą się osobne opowieści, a także szereg wyjątkowych umiejętności przydatnych w trakcie walk z nieprzyjaciółmi. Podczas eksploracji tajemniczego świata odkryjemy wszędobylskie bestie pragnące naszej śmierci, szereg zadań pobocznych i mini gier (w tym oryginalną grę tokenową) oraz dojrzałą historię napisaną przez Kazushige Nojimę. Strategiczne bitwy turowe bazujące na współpracy i oparte na innowacyjnym systemie punktów skupienia dostarczą zapewne wielu pozytywnych wrażeń. Wszystko to otoczone w pełni animowanym krajobrazem 2D z dynamicznym systemem pogodowym.

„Astria Ascending opowiada ekspansywną historię o przeznaczeniu, poświęceniu i nowych początkach. Grę stworzyliśmy we współpracy z wydawcą Dear Villagers oraz światowej klasy twórcami gier JRPG – Hitoshim Sakimoto i Kazushige Nojima.” – deweloperzy Artisan Studio

Premiera gry nastąpi 30 września 2021 roku. Astria Ascending ma ukazać się na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.