Nie może być bardziej pocieszającego eliksiru na zaskakujące czasy, w jakich przyszło nam żyć: oto dzielni Galowie powracają do nas w nowym albumie, na który jeszcze trochę poczekamy bo… aż do października.

Duet Jean-Yves Ferri i Didier Conrad ma już na swoim koncie cztery albumy, kontynuujące przygody Asteriksa i Obeliksa. W 2013 roku mogliśmy przeczytać o „Asteriksie u Piktów” dwa lata później uczestniczyliśmy w zamieszaniu związanym „Papirusem Cezara”, w 2015 Galowie podróżowali w „Asteriksie w Italii” a w 2019 roku czytaliśmy o „Córce Wercyngetoryksa”.

Nie mamy jeszcze pewności, co do tego dokąd zmierzają w nadchodzącym albumie Astetiks i Obeliks, niemniej możemy spodziewać się spontanicznych wybuchów śmiechu. I tak od ponad 60 lat…


Jak donosi Wydawnictwo Egmont, piąty album Yvesa Ferriego (scenariusz) i Didiera Conrada trafi do sprzedaży w Galii i na całym świecie 21 października (warto zanotować tę datę). Będzie to 39 epizod przygód Asteriksa i Obeliksa, którzy dali się przetłumaczyć na 111 języków i sprzedali 385 milionów albumów. A na zachętę – przystawka w postaci jednej planszy z komiksu: