Dziś premiera Gniewu Druidów – pierwszego dodatku fabularnego do Assassin’s Creeed Valhalla. Jest on dostępny równolegle na wszystkich platformach.

Tym razem Eivor ma szansę przeżyć nową przygodę w przepięknej Irlandii, przy okazji odkrywając tajemnice starożytnej druidzkiej sekty zwanej Dzieci Danu. Gracze, zanurzając się w gaelickich mitach i folklorze, odwiedzą nawiedzone lasy pomagając celtyckim królom zjednoczyć Irlandię.

Historia rozpoczyna się, gdy Eivor rusza do Irlandii na wezwanie dawno zaginionego kuzyna, Barida. Wraz ze swoją drużyną zostają zwerbowani przez Wielkiego Króla Irlandii Flanna Sinnę i wyruszają na niebezpieczną wyprawę, aby zjednoczyć wojujące frakcje. Intrygująca, ale zdradliwa celtycka Irlandia jest nowym regionem do odkrycia. Do zwiedzenia są trzy prowincje oraz miasto Dublin. Dodatek zawiera słynne historyczne miejsca, takie jak Grobla Olbrzyma, Wzgórze Tara, Tama Czarnej Świni, oraz Ben Bulben.

Wraz z Gniewem Druidów w świecie Valhalli pojawią się nowe funkcje i zawartość, obejmujące opcję zbierania zasobów i wykonywania żądań gaelickich królów, podboje i przejmowanie irlandzkich fortów pierścieniowych, zawiązywanie sojuszy, dominacja na szlakach handlowych, powiększanie bogactwa Dublina, wymiana rzadkich zasobów i egzotycznych nagród, a także nowe bronie do opanowanie, takie jak sierp. Pula umiejętności zwiększy się m.in. o salut wikingów, strzały z bombą dymną oraz wezwanie irlandzkiego ogara. Nie zabraknie irlandzkich frakcji, nowych mitycznych stworów, drengrów oraz tajemniczej sekty Dzieci Danu.

Gra w dodatek nie wymaga ukończenia wątku fabularnego z podstawowej wersji gry. Gniew Druidów zostanie automatycznie udostępniony, gdy gracze osiągną Anglię i ukończą jeden z pierwszych wątków fabularnych – Grantebridgescire lub Ledecestrescire. Oba te wątki pojawiają się tuż po przybyciu z Norwegii. Aby grać w Gniew Druidów, nie trzeba osiągnąć żadnego konkretnego poziomu rozwoju postaci.

Dodatek Gniew Druidów można kupić osobno, w cenie 99,90 zł. Gracze mogą też zyskać dostęp do niego poprzez zakup Season Pass w cenie 159,90 zł, albo jako część edycji Gold, Ultimate lub kolekcjonerskiej Assassin’s Creed Valhalla.

Assassin’s Creed Valhalla jest dostępny na konsolach Xbox Series X i S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, w Epic Games Store i Ubisoft Store na Windows PC oraz na Stadii, Amazon Lunie i w usłudze subskrypcyjnej Ubisoft/Ubisoft+.