Podczas Ubisoft Forward 2020 dowiedzieliśmy się, że w kolejną odsłonę serii zagramy 17.11.2020 r. na Xbox One, PS4 oraz za pośrednictwem usługi Stadia. Assassin’s Creed Valhalla będzie dostępny w dystrybucji cyfrowej w sklepach Ubisoft Store oraz Epic Games Store. Po premierze nextgenów w Valhallę zagramy także na PS5 i Xboksie Series X, bez dodatkowych opłat (jeśli kupiliśmy wcześniej wersję na PS4 lub Xbox One, odpowiednio). Valhalla będzie również dostępna w usłudze Uplay+.

Zaprezentowany przez Ubisoft fragment rozgrywki pokazuje nam zmodernizowany system walki bronią biała, z użyciem obu rąk (z dekapitacją i ucinaniem kończyn włącznie), a także dodatkowe atrakcje, które ma nam zaoferować świat Valhalli – w tym najazdy i szturmy. Ubisoft obiecuje wiele ciekawych rzeczy w warstwie fabularnej, eksploracji, wprowadzając do świata gry zróżnicowane postacie, wyzwania oraz imponujące krajobrazy. Będzie też sporo zabawy związanej z personalizacją postaci, tatuażami, farbowaniem twarzy i uzbrojenia. Świat Valhalli ma się płynnie zmieniać pod wpływem naszych decyzji i wyborów oraz zawiązanych sojuszy.

W przedsprzedaży dostępna będzie niebawem ścieżka dźwiękowa z Valhalli, od 17 lipca posłuchamy na Spotify i iTunes utwory Jespera Kyda, Sarah Schachner i piosenkę Eimara Selvika. Grze towarzyszy również książka Gerimund’s Saga Mathewa J. Kirby’ego oraz seria komiksów Song of Glory Carvana Scotta, ilustrowanych przez Martina Tunika oraz koloryzowanych przez Michaela Atiyeha. Fabuła komiksów obejmuje wydarzenia poprzedzające opowieść z gry. Dodatkowo, do świata gry zaprosi nas również album Art of Assassin’s Creed Valhalla. Ubisoft oferuje Valhallę w edycjach Złotej, Ultimate i Kolekcjonerskiej. Nabywcy gry w przedsprzedaży otrzymają dodatkową misję w dniu premiery – Drogę berserkera.