Ubisoft właśnie ogłosił, że kolejne duże rozszerzenie do gry Assassin’s Creed Valhalla ukaże się 10 marca.

Dodatek ten będzie dostępny w cenie 159,90 zł dla wszystkich posiadaczy podstawowej gry. Dodatkowo, Ubisoft po raz pierwszy w historii zapowiedział Assassin’s Creed Crossover Stories – dwie misje łączące osobne gry ze świata Assassin’s Creed, w których wystąpią Eivor i Kassandra/Alexios, a które ukaże się już jutro. W Assassin’s Creed Valhalla dostępna będzie za darmo misja z Eivorem i Kassandrą. Natomiast druga bezpłatna misja z Kassandrą lub Alexiosem pojawi się w Assassin’s Creed Odyssey.

Dodatek Świt Ragnaroku, nad którym prace prowadzone są przez Ubisoft Sofia, to kolejne duże rozszerzenie, kontynuujące wsparcie dla Assassin’s Creed Valhalla w drugim roku od premiery gry. W tym rozszerzeni Eivor musi wypełnić przeznaczenie jako Odyn, nordycki bóg bitwy i mądrości. Królestwo krasnoludów Svartalfheim rozpada się, a pośród chaosu wzięty do niewoli został Baldur, ukochany syn Odyna. Porwania dokonał niezwyciężony ognisty olbrzym Surtur, który także jest bogiem znanym z mitologii nordyckiej. W Świcie Ragnaroku gracze będą mogli wyzwolić nowe boskie moce, kontynuując swoją legendarną sagę o wikingach i wyruszając na desperacką wyprawę ratunkową przez mityczny świat pełen kontrastów.

Wszyscy gracze, którzy zakupią Świt Ragnaroku w dniach od 13 grudnia 2021 r. do 9 kwietnia 2022 r., otrzymają pakiet Zmierzch i uzyskają do niego natychmiastowy dostęp w Assassin’s Creed Valhalla. Bonus zawiera kruka Posłaniec Dellingera, wierzchowca Havarda, zestaw zmierzchu oraz topór Algurnira.