Przygodówka point and click osadzona w najbardziej słonecznym z regionów Brazylii (choć w grze będzie nieco mroczniej) przedstawi nam historię Any Lúcii – samotnej dziewczyny zanurzonej w chaotycznej rzeczywistości swoich koszmarów.

Zagłębimy się w środowisku pełnym tajemniczych stworzeń i intrygujących postaci, mając przy sobie jedynie latarkę rozświetlającą nam drogę. Zło, które czai się w ciągłych i coraz bardziej realnych koszmarach Any sprawi graczom niemało problemów. Zdolność praktycznego radzenia sobie w trudnych sytuacjach skutecznie pomoże nam je rozwiązać. W trakcie przygody poznamy najważniejsze wskazówki i nakreślimy je w szkicowniku, zbierzemy pożyteczne przedmioty i dokumenty (obowiązkowe lub opcjonalne) wpływające na fabułę gry, a także rozwikłamy klasyczne oraz innowacyjne łamigłówki. Podróż przez mroczne uniwersum Asleep dostarczy nam odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące Anę.

„Projekt opiera się na naszych doświadczeniach życiowych. Staramy się w ten sposób jeszcze bardziej zbliżyć do odbiorców, a także wykorzystać oryginalność kultury brazylijskiej, zwłaszcza północno-wschodniej, tak mało eksplorowanej w grach tego gatunku.” – deweloperzy Black Hole Games

Asleep ma pojawić się na komputerach PC. Data premiery gry zostanie wkrótce ogłoszona. Więcej informacji o zapowiedzianym tytule można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.