Czeskie Brno stanie się nowym domem dla studia otwartego przez THQ Nordic. Ashborne Games rozpoczęło prace nad historycznym RPG z elementami strategii, co już brzmi intrygująco.

Dodatkowo, deweloperzy z tego studia wspomagają rozwój Comanche’a, gry w której pilotujemy bojowy śmigłowiec. Obecnie tytuł dostępny jest w Early Access na Steam. Warto zwrócić uwagę na to, kto trafił do składu Ashborne Games. To m.in. weterani, którzy wcześniej pracowali nad Mafią, ArmA: Armed Assault, Silent Hill: Downpour, Vigor oraz trylogią UFO. Taki zespół zapewni THQ Nordic i Ashborne Games dobry start, choć firma nadal aktywnie zatrudnia nowych pracowników. Obecnie w skład nowego studia wchodzi 38 osób.

„Nasza uwaga jest skupiona na grach strategicznych oraz RPG. Nasz cel to tworzyć gry oferujące autentyczne doznania, w których znajdują się wyrafinowane systemy, zachęcające do ponownego sięgania po tytuł i przechodzenia go od nowa. Wierzymy, że obecnie trochę tego brakuje na rynku.” – Karel Kalis, game director

Ludzie z Ashborne Games obiecują, że w przyszłości dowiemy się więcej o ich przedsięwzięciach. Wszyscy zainteresowani mogą ich śledzić na oficjalnych kanałach na Facebooku oraz Twitterze, a także odwiedzić firmową witrynę.