Logiczna gra przygodowa zawierająca sekwencje platformowe, w której pomożemy dwóm bliźniakom w ich podróży przez zaświaty.

Przejmiemy kontrolę nad braćmi Holy i Shadow jednocześnie. Jeśli jednak kontrolowanie dwóch postaci wyda nam się zbyt zagmatwane lub trudne, wtedy będziemy mogli cieszyć się grą w trybie kooperacji, w którym praca zespołowa stanie się kluczem do sukcesu. Podczas rozgrywki na ponad 60 poziomach wykorzystamy zdolności rodzeństwa do pokonywania wszelakich wyzwań – w szczególności do rozwiązywania zagadek oraz pokonywania bossów i trudnych sekwencji platformowych. Wywalczymy sobie drogę przez pięć różnych, ręcznie malowanych stref (począwszy od trawiastych i spokojnych wzgórz, przez głębie przerażających jaskiń, aż po zdewastowane obszary przeczące prawom fizyki) i odkryjemy historię piekielnego uniwersum. Pamiętajmy jednak, aby nie rodzielać bliźniaków, bo duchowa więź między nimi może się przerwać powodując nieodwracalne konsekwencje.

„Nasza pierwsza gra indie jest gotowa do wydania na Steam! Cóż, może nie do końca… Jest jeszcze wiele małych rzeczy do dopracowania, poprawienia i zaktualizowania.” – deweloperzy Team Caecus


Data premiery Ascendum została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam).