Zamienił rozbitek naukę na magię – tak zaczyna się fabuła gry fabularnej action RPG z elementami survivalu, której lore przypomina hit z dawnych lat – Albiona. Model walki jest jednak bliższy innemu, współczesnemu przebojowi – Children of Morta.

Jaki w rzeczywistości będzie wyglądała rozgrywka w Artificiera możemy przekonać się na własnej skórze, zapisując się do zamkniętej bety, do czego służy taki oto formularz.

Tworzony przez studio Psylocybe Games action RPG opowiada historię Raymonda Evertta, pilota statku kosmicznego HMS Hawking, który rozbija się na powierzchni planety Alcor. A tam działa… magia, a przynajmniej coś, co ją przypomina na pierwszy rzut oka. Trzeba będzie więc przetrwać i opanować arkana nowej sztuki, by poznać mikstury, tajniki języka i zaklęcia. By nie wpaść w niełaskę tubylców. Albo przygotować się na sekcję pokonanych potworów, by wykryć ich słabe punkty…

Artificer: Science of Magic rusza na podbój Steama już za tydzień, 23 lipca, jednak do zamkniętej bety możemy zapisać się już teraz.