Trudno oddać w słowach emocje, targające nami przez grozę wojny toczącej się tuż obok nas. Na szczęście w wymiarze ludzkim nasi mali bohaterowie nie zawodzą – dostarczając pomoc uchodźcom, przewożąc z miejsca na miejsce ludzi (brawo Mantis!) .

Z pomocą finansową dla mieszkańców Ukrainy  przychodzi również polskie studio Artifex Mundi, poprzedzając swoje wsparcie emocjonalnym apelem:

„Nasze myśli i modlitwy kierujemy do odważnych mieszkańców #Ukrainy i wszystkich dotkniętych niedawnym aktem agresji Rosji. Zainspirowani przez naszych przyjaciół z polskiej branży gier, chcielibyśmy zaoferować wsparcie dla narodu ukraińskiego. W tym celu przekażemy wypracowane w tym roku zyski z rynku rosyjskiego, czyli 150 tys. zł, na fundusz Polskiego Czerwonego Krzyża #pomoc dla Ukrainy.”

„Postanowiliśmy również, że od teraz do końca marca wszelkie dochody ze sprzedaży naszej gry Irony Curtain: From Matryoshka with Love również będą przekazywane na ten fundusz.

Zachęcamy do działania. Możesz przekazać darowiznę bezpośrednio lub kupić Irony Curtain, aby pomóc potrzebującym. Steam, GOGPS (kraje europejskie),PS (kraje pozaeuropejskie)Xbox, SwitchMac