Nie tylko fotorealistyczną oprawą graficzną, perfekcyjnym modelem uszkodzeń i doskonałym odwzorowaniem torów żyje współczesny świat wyścigów. Obok nadciągających na małych kółeczkach Hot Wheels warto zainteresować się również Art. of Rally – wyścigami, które pod koniec zeszłego roku debiutowały na Steamie, GOG-u oraz w Epic Games Store.

Na pierwszy rzut oka modele samochodów wyglądają tak, jakby wykrojono je z kartonu i pomalowano farbami. Jednak na trasie wszystko się zmienia – choć wciąż patrzymy na świat zbudowany w low poly – oświetlenie i dynamika jazdy czynią z kartonowych samochodów bardzo sprawne pojazdy, w dłoniach kierowcy umiejętnie driftującego poprzez bajecznie kolorowe trasy. Ponad 60 ikonicznych pojazdów, 60 tras biegnących przez Finlandię, Sardynię, Norwegię, Japonię i Niemcy. Plus tryb foto, bo przecież najlepsze ujęcia trzeba dokumentować.

Kanadyjskie studio Funselektor oficjalnie zapowiedziało Art of Rally na PlayStation 4 oraz PlayStation 5 na lato 2021 roku. Czyli niebawem. Posiadacze konsol do gier Sony otrzymają od razu komplet aktualizacji wraz z wydanym równolegle Keyna update.