Miło jest pisać o wyróżnieniach dla naszych rodaków. Szczególnie tych prestiżowych, wykraczających nieco poza nasze podwórko z grami. Czas jednak rozszyfrować akronimy zawarte w tytule tej informacji.

Layers of Fear 2 jest raczej oczywisty, to za ścieżkę dźwiękową do gry opracowanej przez zespół Bloober Team Arkadiuisz Reikowski otrzymał nominację do nagrody HMMA 2019 w kategorii Original Score – Video Game (jednej z trzech kategorii poświęconych grom wideo). Sam skrót HMMA to po prostu Hollywood Music in Media Awards, prestiżowe nagrody przyznawane za muzykę w różnorodnych mediach – od filmów, przez zwiastuny, po gry komputerowe i mobilne. Łącznie, tegoroczne nominacje przyznawane są w 27 kategoriach . W Orginal Score ścieżka dźwiękowa z Layers of Fear 2 będzie konkurować z muzyką z gry Call of Duty: Modern Warfare autorstwa Sarah Schachner, Days Gone Nathana Whiteheada, League of Legends Eduarda Brenneisena, Rand Neala Acree oraz Undersea Arnauda Galanda.

W poprzednich latach za ścieżki dźwiękowe w grach wideo nagrody przyznano m.in. Jeffowi Broadbentowi i Tinie Guo za Extiction  (2018 r.), Stephenowi Coxowi i Danny ’emu McIntyre’owi za Farpointa (2017 r.), Derekowi Duke’owi, Nealowi Acree, Samowi Cardonowi i Crisowi Velaco za Overwatcha (2016 r.)  oraz Austinowi Wintory’emu za soudtrack do Assassin’s Creed Syndicate (2015 r.).

Arkowi Reikowskiemu już gratulujemy nominacji i życzymy odebrania nagrody za muzykę na gali w Hollywood.