Debiutancki projekt studia idoz & phops przedstawi graczom historię okrutnego króla, niegdyś terroryzującego istoty znajdujące się w zasięgu jego wzroku, pragnącego odebrać im wolność.

Naszym zadaniem będzie uwolnienie świata od mrocznego, rozprzestrzeniającego się wokół cienia, pozostawionego przez bezwzględnego władcę oraz odnalezienie owianego tajemnicą, mitycznego łuku. Aby tego dokonać odbędziemy podróż do fantastycznego uniwersum, wypełnionego zróżnicowanymi regionami, bogatymi w miasteczka i ponure lochy. Po drodze czeka nas mnóstwo eksploracji związanej ze zbieraniem zasobów potrzebnych do ukończenia przygody oraz stworzenie ponad 200 rodzajów broni i pancerzy. Poszerzy to możliwość rozgrywki i pozwoli na znalezienie własnego, unikalnego stylu gry. Podczas pojedynków z wrogami, opartych na naszych umiejętnościach, dostosujemy naszapostać do różnych scenariuszy walki i opanujemy szeroki wachlarz środków bojowych.

Data premiery Archvale została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox Series X i S, Xbox One i Nintendo Switch.