Gracze już teraz mogą udać się do salonu Gilly’ego i sprawdzić nowości, jakie oferuje jesienna aktualizacja Arcadegeddon. The Fall Update wprowadza dwie duże zmiany, które miały pojawić się w grze dopiero po pełnej premierze w 2022 roku.

Dodatkowe opcje językowe oraz gra międzyplatformowa trafiają dziś do Arcadegeddon w ramach wczesnego dostępu. Arcadegeddon dostępny jest na PlayStation  oraz na PC (Epic Games Store), gra pojawi się na kolejnych platformach sprzętowych w 2022 roku po opuszczeniu wczesnego dostępu.

Dodanie dodatkowych opcji językowych oraz gry międzyplatformowej wiązało się z niewielkim kosztem, ale testy wczesnego dostępu pokazały, że wprowadzenie tych usprawnień teraz będzie bardzo korzystne dla tytułu. Nowi przywódcy gangów – Flexy i Ley – pojawią się z opóźnieniem i nie będą częścią jesiennej aktualizacji. IllFonic potrzebuje dodatkowego czasu, by mieć pewność, że wszystkie funkcje są sprawdzone przed wprowadzeniem ich do gry w ramach wczesnego dostępu. To jednak nie wszystko – jesienna aktualizacja doda do gry również nowe codzienne wyzwania, a także kolejny biom – Downtown, zaprezentowany podczas targów gamescom.

Arcadegeddon otrzymuje także tryb offline i nowe systemy combo. Dodano również dynamiczny skybox, który zmienia się wraz ze wzrastającym poziomem trudności rozgrywki. Do gry trafił też nowy boss – Demon Prince, który ma rzucić wyzwanie niestraszonym graczom. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnym forum gry. Mapa planowanych aktualizacji dostępna jest tutaj.