Stale rozwijany kooperacyjny shooter studia IllFonic wychodzi ze wczesnego dostępu na PlayStation 5 oraz PC (Epic Games Store) we wtorek 5 lipca 2022 r., waz z mnóstwem nowej zawartości przygotowanej na moment premiery.

Nowi gracze na konsolach Xbox Series X i S, Xbox One oraz PlayStation 4 będą mogli po raz pierwszy dołączyć do rozgrywki tego samego dnia, z pełną obsługą trybu cross play między wszystkimi wersjami. Gracze staną przed wyzwaniem uratowania lokalnego salonu gier przed złą megakorporacją Fun Fun Co, która sabotowała super grę właściciela Gilly’ego. Dostaną szansę współpracy z maksymalnie trzema przyjaciółmi lub przemierzania cyfrowej strefy walki w pojedynkę, odkrywając po drodze wiele tętniących życiem biomów, rywalizując o potężne łupy w wyzwaniach PvP i pokonując wielu przerażających bossów dzięki nowej pętli walki z bossami oraz zupełnie nowemu biomowi, których premiera odbędzie się także w lipcu tego roku.

Do zwerbowania dostępnych będzie jedenastu szefów lokalnych gangów, którzy zlecą graczom zadania umożliwiające zdobycie punktów technologii niezbędne do rozwoju umiejętności postaci. Gra oferuje 35 potężnych broni, pomagających unicestwić osiem podstawowych typów wrogów oraz różne warianty każdego z nich, co daje łącznie 31 przeciwników, z czterema nikczemnymi bossami na czele. Arcadegeddon po premierze dostępny będzie w cenie 29,99 USD, wersja Early Access jest obecnie dostępna za 19,99 USD (w Epic Games Store i na PlayStation 5).