Studia Wired Productions i Nosebleed Interactive uchylają dla nas na chwilę wrota do salonu gier. Właściwie – symulatora retro salonu arcade, który na stałe otworzy swoje podwoje wiosną 2022 roku.

Tymczasem, przez najbliższy tydzień możemy wypróbować grywalną wersję demonstracyjną Arcade Paradise w ramach Steam Next Fest (dostępną do 11 października). W pierwszym dniu zmagań mamy zostać zabrani do prali samoobsługowej King Wash, szykując się na cykl wirowania i odnawiania zaniedbanego punktu usługowego. Dobrze przeczytaliście. Tylko co wspólnego z automatami ma pralnia samoobsługowa?

Przygodówka i retrosymulator lat 90. da nam okazję odegrać role Ashley, która wraz ze swoim ojcem Geraldem (w tej roli usłyszymy dobrze znany głos Douga Cocle’a, gadającego jak Wiedźmin; zbieżność imion przypadkowa) przenosi się na wybrzeże. Gerald daje Ashley klucze do swojej pralni, Ashley ma się nią codziennie opiekować i w znoju i pocie dbać o to, by wszelkie ciuszki i fatałaszki były dobrze wyprane. Córka ma jednak sprytny plan – by zamienić punkt usługowy w punkt rozrywkowy z automatami arcade. I tak powstaje Arcade Paradise, w którym będzie okazja zagrać, podbić stawkę, skłonić klientów do większych wydatków oraz pobić kilka rekordów. Zarobione pieniądze da się zamienić na nowe automaty – za grami inspirowanymi klasykami gier z minionego tysiąclecia.

Arcade Paradise pojawi się na PC, konsolach Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S i X oraz Xbox One wiosną 2022 roku.