Nietypowy symulator zabawy w renowacją klasycznych automatów arcade. Choć samych symulatorów napraw i remontów urządzeń oraz domów widzieliśmy już sporo, to w tym przypadku dostrzegamy pewien powiew świeżości.

Wydawca Wired Productions oraz deweloperzy ze studia Nosebleed Interactive zaczynają swoją opowieść od Ashley, dziewczyny pracującej w pralni swojego ojca. Biznes nie ma się najlepiej, ale Ashley zauważyła, że dwa automaty do gier stojące w pralni (to standard w USA), generują więcej zysku niż główna działalność. Jak łatwo się domyślić, gra skupi się na tym, żeby zbudować prężnie działający salon gier.

Arcade Paradise umożliwi nie tylko zbudowanie biznesu w oparciu o salonu gier, ale przy okazji da nam szansę zagrać w mini gry, które poddajemy renowacji. W związku z tym Arcade Paradise wydaje się być ciekawym połączeniem dwóch światów – współczesnego symulatora i gier retro. Ashley będzie wykonywać swoje nudne obowiązki, żeby odkładać pieniądze i inwestować je w swój nowy projekt. Chodzi o to, żeby pralnia przerodziła się w pełnoprawny salon gier, a żeby tak się stało, należy regularnie kupować nowe automaty do gier.

Premiera Arcade Paradise jest przewidziana jeszcze w tym roku. Tytuł trafi na Steam, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X, a także Nintendo Switch.