Chorwackie studio Digital Reef pracuje nad swoim debiutanckim, podwodnym dziełem, łączącym elementy city buildera i survivalu.

Właśnie ujrzeliśmy nowy zwiastun filmowy, zawierający nagranie z rozgrywki w wersję alfa Aquatico. Strategiczny symulator ekonomiczny rozwoju podwodnego miasta przeniesie nas do postapokaliptycznego świata, w którym wyzwania mają być wyjątkowe i trudne, ale sprosta im umiejętne planowanie. W zaprezentowanym nagraniu możemy zobaczyć kilka kluczowy elementów rozgrywki – od warstwowej konstrukcji podwodnej bazy, przez logistykę planowania podwodnej infrastruktury, aż po mechanikę prowadzenia głębinowych ekspedycji.

Rozbudowa i eksploracja to dwa istotne elementy rozgrywki, które uzupełniono o przetrwanie w niegościnnym dla ludzi środowisku. Fabuła Aquatico opowiada o Ziemi, która zamieniła się w jałowe pustkowie, jednak ludzkość nie porzuciła nadziei na dalsze przetrwanie, wyruszając w podwodną podróż i zdobywając niezbędne zasoby dnie oceanu. Digital Reef obiecuje nam niesamowity, surrealistyczny świat pełen niebezpieczeństw i wyzwań oraz pokaźne drzewko badań i technologii. Aquatico pojawi się na Steamie w trzecim kwartale 2022 r.