Symulatory to ma się rozumieć nasz produkt narodowy, w którym wyspecjalizowały się spółki notowane na giełdach. W tym całym symulacyjnym bałaganie Aquarist zasługuje na uwagę jako powrót do pewnych korzeni komputerowej rozrywki – gry ekrany komputerów zdobiły akwaria z rybkami (w roli wygaszaczy ekranu).

Aquarist umożliwi nam poprowadzenie wirtualnego sklepu akwarystycznego. W grze istnieje możliwość budowania i zarządzania akwariami oraz istniejącymi w tych zamkniętych środowiskach ekosystemami. Podstawową rolą, jaką odgrywamy w Aquariscie jest wcielanie się we właściciela sklepu z rybkami, a działalność naszego bohatera sprowadza się do zarządzania akwariami i ich zwartością, realizowania zleceń i tym samym postępów, które umożliwiają rozwijanie biznesu o nowe gatunki rybek i roślin (oraz zakupy niezbędnego wyposażenia). Gra od marca br. dostępna jest na PC, na konsolach Switch pojawiła się 10.10.2022 r. W późniejszym terminie akwarystyczny symulator trafi także na Xboxy One, Series S i X. Aquarista stworzyło studio FreeMind, wersję na Switcha przygotowało Ultimate Games.

„Aquarist to spokojna i relaksująca gra, która jest skierowana nie tylko do fanów akwarystyki. Tytuł wyróżnia się całkiem sporym realizmem i przywiązaniem do detali. Jeśli np. tworzymy określony ekosystem, to trzeba pamiętać, by całość była dobrze zbilansowana, a warunki odpowiadały konkretnym typom rybek.” – Rafał Jelonek, COO Ultimate Games S.A.