Najważniejszą inspiracją podczas prac nad grą był Jean Giraud – francuski artysta, pisarz oraz ilustrator specjalizujący się w komiksach science fiction i fantasy.

W nadchodzącej gre stworzonej przez Moebial Studios, przejmiemy kontrolę nad badaczem wszechświata, który rozbił się na małej wyspie na obcej planecie. Jego statek kosmiczny zostaje przechwycony podczas orbitowania wokół niezbadanej asteroidy pokrytej wodą. Zmuszony do katapultowania się, pragnie odnaleźć swój pojazd, by wydostać się z tajemniczego miejsca. W trakcie przygody, mając do dyspozycji podwodną kapsułę, nurkujemy w celu znalezienia przydatnych przedmiotów, odpowiedzialnie zarządzamy zasobami, rozwiązujemy zagadki środkowiskowe, a nade wszystko kładziemy nacisk na strategiczne przetrwanie w cięzkich warunkach.

Priorytetem jest znalezienie jedzenia, niezależnie od tego, czy będzie to żerowanie na dnie oceanu, uprawianie własnego ogrodu, czy… zbieranie resztek zwłok. Mała kapsuła zapewnia przetrwanie i regenerację, ale głód oznacza dla nas koniec. Uniwersum Aquamarine zachowuje się według własnych zasad, a każda z nich zmienia rozgrywkę. Dzięki pełnemu cyklowi dnia i nocy, efektom pogodowym oraz oceanicznym stworzeniom, reagującym na otoczenie, żadne indywidualne nurkowanie nigdy nie jest identyczne. Gdy odkryjemy nowe umiejętności i popchniemy do przodu eksplorację głębszych wód, coraz więcej elementów historii niezbadanej ateroidy zostanie przed nami ujawnionych.

Premiera Aquamarine nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam).