Grupa Hokuto Force odważyła się przenieść na C64 ikoniczne intro do Another World. Aż dziwne, że ekran komputera zarządzającego eksperymentem nie jest niebieski i nie startuje od równie ikonicznego powitania w stylu C64: „38911 BASIC BYTES FREE”. Oczywiście z wiadomych względów kolorystyka intra zabarwiona jest fioletami i brązami, co nie zmienia faktu, iż samo intro zostało perfekcyjnie odtworzone.

Gdybając nieco: czekamy teraz na outro i wszystko co było pośrodku. O tym, że na klasycznych 8-bitowcach jeszcze wiele jest do zrobienia świadczą takie eksperymenty, jak fragmenty gry w Another World na Atari XL/XE, czy próbki przełożenia LIMBO na C64. Nie mówiąc już o Wolfensteinie 3D na małym Atari.

Another Wold Intro dla C64 zajmuje prawie 400 KB (mniej więcej dwie strony dyskietki) i jest uruchamiane z kartridża (np. EasyFlash) lub jego obrazu na emulatorze. Znajdziemy je w tym miejscu. Produkcja grupy Hokuto Force została zaprezentowana poza konkursami na Flashparty 2019 w Buenos Aires, które odbyło się w dniach 27-29 września 2019 r.

PS Jakby co port na Apple II już jest, ale wygląd na C64 dałoby się podrasować.

PS2 W 1998 roku próbowano przenieść (częściowo) intro do Another World na C64. Dokonała tego grupa Vermes.