Eksploracyjna przygodówka z elementami craftingu, w której zbadamy zakątki dzikiej planety wypełnionej biomami.

Ankora: Lost Days przedstawi graczom opowieść o dorastaniu, poleganiu na innych, pokonywaniu wyzwań i łączeniu się z duchem natury. Poznamy tytułową planetę Ankorę pełną zasobów, ale i niebezpieczeństw oraz postaramy się odkryć i odsłonić każdy skrawek tej asteroidy wypełnionej dziką naturą. Mun, bo tak na imię ma główna bohaterka gry, nauczy się pokonywać przeszkody (rzeki, jeziora, wodospady, góry oraz ogromne skały, które blokują drogę), a także walczyć z groźnymi potworami. W trakcie eksploracji natura dostarczy nam materiałów, których Mun potrzebuje, aby się rozwijać i przetrwać: drewno opałowe, kamienie, metale i dzikie rośliny. Zajmiemy się poza tym tworzeniem struktur i konstrukcji przy pomocy solidnego młota oraz zbieraniem zasobów planety, dzięki modyfikacji terenu. Po drodze padną naszym łupem różne przydatne narzędzia do przetrwania i przedmioty specjalne, które ulokujemy w swoim pojemnym plecaku. Na graczy czeka ponad 100 map do zbadania z niesamowitymi lokalizacjami i sekretnymi miejscówkami.

„Ankora: Lost Days to gra, która integruje edukację przyrodniczą z doświadczeniem gry i uczy młodych graczy wielu ważnych koncepcji związanych ze środowiskiem: takich jak szacunek, odpowiedzialność, troska o przyrodę oraz wzajemne powiązania między ludźmi a planetą. W Chibig zawsze projektujemy nasze gry mając na uwadze te wartości.” – deweloperzy hiszpańskiego studia

Data premiery Ankora: Lost Days została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.