Terraformacja planet i walka z przeciwnikami na powierzchni, wspierana elementami otoczenia – oto co szykuje dla nas R-Next i Gamera Games, jeśli odważymy się podjąć wyzwanie.

Aniquilation trafi na Steam, konsole PlayStation, Switch oraz Xbox latem tego roku. Przewidziano rozgrywkę dla pojedynczego gracza, kanapową kooperację oraz bitwy PvP. Każda z miniaturowych planet na 30 poziomach walk ma być wyjątkowa i takie też mają być doznania z walk. Podczas zabawy będziemy ulepszać statek oraz broń, a elementy otoczenia wykorzystywać w walce. Będzie też odrobina fabuły, opowiadająca o tajemnicy, która miała niemal doprowadzić do całkowitego wyginięcia cywilizacji. Będzie też coś o metali IQ, który był źródłem zasilania wyniszczonej cywilizacji oraz poszukiwaniu alternatywnych metod pozyskiwania energii. Tytułowy Aniquilation okazuje się bronią ostateczną, która w tym uniwersum może okazać się pomocną.

Aniquilation to trójwymiarowy twin stick shooter z wykorzystywaniem otoczenia do walki oraz opcjami terraformacji planet, uzupełniony o wiele opcji ulepszania uzbrojenia i statków bojowych. Gra oferuje pięć różnych trybów rozgrywki, przewidzianych do walk solo lub ze znajomymi (w tym tryb fabularny, obrona bazy, zdobywanie goli, zarażenie i wykończenie przeciwnika).