Gra MMO skoncentrowana wokół cyklu życia dzikich zwierząt, nastawiona na eksplorację, interakcję z otoczeniem i przetrwanie w naturze.

Wcielimy się w niej w drapieżniki dominujące w łańcuchu pokarmowym, fitofagów odżywiających się roślinami lub wszystkożerców nieposiadających specjalizacji pokarmowej. Podróżując przez kontynent afrykański pełen łąk, półpustyń, buszów i mokradeł uzyskamy możliwość sterowania (na chwilę obecną, bowiem pracę nad grą mają potrfać do końca 2022 roku) dwunastoma grywalnymi zwierzętami. Do wyboru otrzymamy słonia, lwa, bawoła, lamparta, jelenia, żyrafę, zebrę, hipopotama, krokodyla, hienę, gazelę i nosorożca. Starając się uniknąć potencjalnych zagrożeń i nieprzewidywalnych rywali musimy przetrwać w ciągle zmieniającym się, pełnym niebezpieczeństw środowisku. A to nie będzie proste zadanie. Szukanie pożywienia i wody, migrowanie przez sawannę czy ochrona własnego terytorium to tylko niektóre z warunków, aby przeżyć. Dokonujmy właściwych wyborów, aby zobaczyć następny wschód słońca wiszący nad horyzontem i pozostańmy czujni, pragnąc doczekać ostatecznej bitwy między życiem a śmiercią.

„Oprócz dodania nowych zwierząt i mechaniki, która jest obecnie rozwijana, finalna wersja Animalia Survival będzie oferowała interesujące tryby gry oraz systemy dodające większą płynność w rozgrywce.” – deweloperzy High Brazil Studio

Animalia Survival ma pojawić się we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam), a jej data premiery zostanie wkrótce zapowiedziana.