Nowa gra na Amstrada CPC pozwala graczom powrócić do lat świetności salonów arcade i ośmiobitowych zręcznościówek. Nie ma jednak czasu na sentymentalne wspomnienia, gdy trwa brutalna walka o przetrwanie.

W telegraficznym skrócie: sterując postacią ducha, chodzimy po planszy i strzelamy do wszystkiego, co się rusza i co też próbuje nas zabić. Choć przeciwnicy rodem z sennych koszmarów – kościotrupy, czaszki, diabły… – są zapewne już dawno martwi, a Anima, nasza bohaterka – będąc duchem – też raczej nie przynależy do świata żywych, wszyscy uczestnicy tego konfliktu mogą tracić kolejne życia. Jeśli stracą je nasi wrogowie – przejdziemy do następnego poziomu. Jeśli Anima – na ekranie pojawi się napis „game over”.

Warto pochwalić tę produkcję za zróżnicowany system walki: tu każdy przeciwnik będzie próbował zabić naszą bohaterkę w nieco inny sposób, w nieco inny sposób będziemy też odsyłać w zaświaty rozmaitych wrogów. Ci będą oczywiście robić się coraz silniejsi, ale i Anima wraz z postępami w rozgrywce, zbieranymi punktami i power-upami, zyska nowe umiejętności.

Podkreślmy też ciekawy sposób strzelania – bohaterka oddaje strzał po zatrzymaniu się, a szczególnie ambitni gracze mogą też sterować wymianą ognia niezależnie od ruchu postaci za pomocą drugiego joysticka.

Gra jest jednym z laureatów tegorocznej edycji #CPCRetroDev i można ją bezpłatnie pobrać z konkursowej strony.