Konsola zbierająca prawie wszystko, co przed Saturnem.

Rok temu Analogue wypuściło Super Nt – konsolę pozwalającą grać w gry z ery SNES na współczesnych ekranach ze współczesnym czasem reakcji. Urządzenie okazało się całkiem udane, dostarczając solidnej jakości doświadczenie za (w miarę) przystępną cenę – 189.99 USD. Teraz firma postanowiła spróbować sił na innym froncie, wskrzeszając granie na konsolach Segi.

Sega Mg fonetycznie kojarzy się z Mega Drive, ale w praktyce ma dawać dostęp do gier z wielu starszych platform: Mega Drive, Master System, Game Gear, Mark III, SG1000, SC-3000 i innych. Domyślnie będzie miało adapter do Master System, ale firma planuje oferować dodatkowe adaptery do innych urządzeń, sprzedawane osobno. Do tego wyposażona będzie w dwa gniazda – 3.5 mm jack, oraz złącze do podpinania Mega CD. Do tego złącze HDMI pozwalające na połączenie się z nowoczesnymi telewizorami.

Całość działa na Altera Cyclone V FPGA zaprogramowanym przez Kevina „Kevtris” Hortona. Konsola ma być dostępna w kwietniu 2019, ale zamówienia na nią dostępne są już od dziś tutaj. Urządzenie będzie dostępne w czterech wariantach – trzech regionalnych i jednym „uniwersalnym”.