Twórcy Space Warlord Organ Trading Simulator trzymają poziom i dostarczają nam tym razem symulator międzygalaktycznego, kosmicznego portu przesiadkowego, w którym możemy się zagubić, nie znając wszak dialektu, opisującego poszczególne strefy terminala.

Na dodatek cały ten kosmoport obsługiwany jest przez… psy. Takie ze stockowych fotografii. To wszystko razem nie trzyma się psiej… zarówno wizualnie, jak i fabularnie. Brzmi jak nocna mara po wysłuchaniu wszystkich odcinków Autostopem przez galaktykę w jednym ciągu. Spodziewajmy się więc najdziwniejszej i najbardziej (post)postmodernodernistycznej gry, która zagości na naszym ekranie. Albo świetnej rozrywki, albo totalnego gniota.

Strange Scaffold obiecuje premierę obsługiwanego przez psy kosmoportu na 25 moaja 2021 roku na PC (Steam) oraz konsolach Xbox Series X oraz Xbox Series S.

Prawdopodobnie w całym tym zamieszaniu chodzi o odnalezienie na jednym z kosmoportów swojej narzeczonej. Zanim jednak tego dokonamy, musimy przebrnąć przez utopijny świat psiaków ze stockowych zdjęć, zrozumieć rządzącą nim logikę i złapać właściwy lot. Drzemki podobno zaginają włókna, z którego zbudowana jest czasoprzestrzeń. Będzie też coś o rozwiązywaniu problemów egzystencjalnych szczeniąt i głaskać psy nieskończoną ilością rąk… Nic dziwnego, że podczas zabawy deweloper zleca nam utrzymywać zdrowy rozsądek w bezpiecznej odległości. Douglas Adams pewnie wybrałby się z nami w taką podróż.