Czy horrory muszą być straszne? Nie muszą, bo nie każdy chce strasznych horrorów. W związku z tym Amnesia: Rebirth otrzyma nowy… tryb przygodowy.

Muszę przyznać, że kiedy się o tym dowiedziałem, to zwyczajnie mnie to rozbawiło. Amnesia: Rebirth jest pierwszoosobowym horrorem przygodowym, w którym gracze mogą odwiedzić algierską pustynię i przeżyć ciekawą przygodę. Teraz przechodzimy do najważniejszego punktu – wspomniana przygoda jest straszna, zawiera liczne chwile grozy. Ktoś powie, że to dobrze, ponieważ Amnesia: Rebirth jest horrorem. Odpowiedź twórców jest natomiast taka, że niektórzy boją się grać w straszne gry, więc warto pójść tym osobom na rękę i przygotować dla nich specjalny tryb rozgrywki. Chodzi o tryb przygodowy, czyli taki, w którym jest nieco mniej strasznie.

Deweloperzy z Frictional Games ogłosili, że Amnesia: Rebirth otrzymuje tryb przygodowy na PC. Za jakiś czas ta bezpłatna aktualizacja trafi również na konsole. Od tej pory bohaterka nie będzie atakowana przez potwory, chyba że się o to bardzo postara i będzie je prowokować. Inna sprawa to fakt, że miernik strachu nie będzie się napełniał od ciemności w świecie gry. Choć początkowo taka nowina mnie rozbawiła, później doszedłem do wniosku, że jest to sensowne posunięcie. Niektórzy gracze chcieliby poznać ciekawą historię, ale zwyczajnie nie mają ochoty na uciekanie przed potworami. Pójście im na rękę jest rozsądne i po prostu zwiększy ilość potencjalnych nabywców tytułu.

Aktualnie Amnesia: Rebirth jest przeceniona na Steamie. Promocja trwa do 13 kwietnia.