Do końca zbiórki w serwisie wspieram.to związanej z kampanią książkową: pierwszego polskiego wydania historii Commodore Amiga spisanej piksel po pikselu pozostał niecały miesiąc.

Mamy wieści o nagrodach przewidzianych dla każdego uczestnika kampanii, który postanowił wpłacić 60 zł lub więcej – jeśli uda się przebić barierę 90 000 zł, nie tylko Amigi z papieru (by Rocky Bergen) staną się waszą własnością.

Dużo bardziej praktyczną niespodzianą jest wydawany i rozwijany przez firmę Cloanto pakiet złożony z dwóch emulatorów – C64 Forever 9 Plus oraz Amiga Forever 9 Plus. Pierwszy z nich można zdobyć za ok 75 zł, edycja Plus emulatora Amigi to wydatek niemal 112 zł – jest więc o co powalczyć, bo w pakiecie z książką znajdzie się płyta CD Amiga Impressions, tekturowa Amiga 500 (by Rocky Bergen), cyfrowe archiwum Pixela (pierwsze 70 numerów o wartości ok. 693 zł), wspomniany emulator oraz cyfrowa wersja specjalnego wydania magazynu Commodore & Amiga, które ukazało się z okazji Festiwalu Gier Pixel Heaven 2015.

Reasumując (bez znajomości ceny Amigi z papieru, specjalnego wydania C&A i płyty CD) – za 60 zł możecie zdobyć pakiet złożony z bezcennej książki, uzupełniony o bonusy warte ponad 880 zł. Tyle ile amigowe dyskietki mieściły kilobajtów. Wszystko to za 60 zł w ramach akcji w serwisie wspieram.to.

Na zachętę – sesja zdjęciowa z kartonową Amigą. Próbek z płyty Amiga Impressions jeszcze nie słyszeliśmy, no a Pixele jakie są, każdy pewnie czytał. Przekroczenie progu 90 000 zł oznacza również ujawnienie kolejnej niespodzianki kryjącej się za progiem 100 000 zł.

Przypominamy, że wśród opcji zakupowych jest również komiks Franko oraz gry ufundowane przez serwis GOG (Flasback!), który (tak się pięknie składa) proponuje nam również poważne przeceny gier związanych z Amigą. Dla modnych amigowców – znajdą się również koszulki.

Organizatorem akcji i wydawcą polskiej edycji Historii Amigi Piksel po Pikselu jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme, a także organizator corocznych wydarzeń: Festiwalu Gier Pixel Heaven oraz targów Gamedev & Creative Careers Expo.