Studio założone w 2016 roku przez współtwórcę Halo – Marcusa Lehto, niespełna rok od premiery debiutanckiego projektu ogłasza upadłość.

Gra Disintegration (pierwszoosobowa strzelanka science-fiction wydana w czerwcu ubiegłego roku) nie wzbudziła większego zachwytu wśród graczy, zbierając średnie oceny. Prace nad nią trwały długo, niestety gra nie prezentowała takiej jakości, by móc walczyć z najważniejszymi gigantami na rynku. Prezes i dyrektor kreatywny – Marcus Lehto, w oświadczeniu na Twitterze informuje:

„Z przykrością zawiadamiamy, że V1 Interactive oficjalnie się zamyka. Chcemy podziękować wszystkim utalentowanym ludziom z V1, zarówno tym z przeszłości, jak i obecnym, którzy pomogli sprawić, że ostatnie 5 lat było wspaniałe. I szczerze dziękujemy wspierającej nas, niesamowitej społeczności.”

Założyciel amerykańskiej firmy dodał również, że priorytetem jest dobro pracowników:

„Od miesięcy uświadamialiśmy ich o stanie rzeczy w przejrzysty sposób. Teraz podejmujemy tę decyzję, aby nadal mieli wystarczająco dużo czasu na znalezienie nowej pracy, będąc wspierani przez nasze studio.”

V1 Interactive udowodnia, że nieudany start może doprowadzic do tragedii. Mniejsi twórcy zmagają się wszakże z większymi problemami podczas pandemii koronawirusa i nie mogą sobie pozwolić na potknięcia, w przeciwieństwie do branżowych potentatów.