Epic Games przejęło Mediatonic i Fortitude Games, studia należące do macierzystej firmy Tonic Games Group, stojące za stworzeniem Fall Guys: Ultimate Knockout.

Fala popytu na gry podczas pandemii koronawirusa sprawiła, że Fall Guys jest jednym z najczęściej uruchamianych tytułów. Firmy deklarują, że rozgrywka w grze nie ulegnie zmianie i dołożą wszelkich starań, aby była także wspaniałym doświadczeniem dla graczy na różnych platformach (stąd kontynuowanie planów zgodnych z wcześniejszymi zapowiedziami przeniesienia gry na Xboxy i Nintendo Switch). Mediatonic oznajmiło, że zespół deweloperski powiększył się z 35 do 150 osób.

Oświadczenie wydało Tonic Games Group, w którym m.in. stwierdzają:

„Poza wspólną wizją naszych zespołów, widzimy ogromny potencjał w połączeniu sił z firmą Epic.” – Paul Croft, współzałożciel i dyrektor ds. gier

„W Tonic Games Group często mówimy, że każdy zasługuje na grę, która wydaje się być stworzona dla niego. Dzięki Epic czujemy, że znaleźliśmy dom stworzony dla nas.” – Dave Bailey, dyrektor generalny Tonic Games Group

Swoje trzy grosze dodał jeszcze założyciel i dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney:

„Nie jest tajemnicą, że inwestujemy w budowę metaverse*, a Tonic Games podziela ten cel. Pracujemy nad budową tej wirtualnej przyszłości i potrzebujemy wielkiego talentu twórczego, który wie jak tworzyć potężne gry i treści.”

*metaverse to wspólna przestrzeń obejmująca sumę wszystkich światów, rzeczywistości rozszerzonej i internetu

Epic, oprócz nawiązania ścisłej współpracy z brytyjskim studiem toczy ponadto prawne bitwy z firmami Apple Inc. i Google. Twierdzi, że nadużywają swojej pozycji rynkowej poprzez uciążliwe zasady oraz nadmierne opłaty, jednakże Google i Apple zaprzeczają tym zarzutom.