Przygody George’a Stobbarta i Nicole Collard, amerykańsko-francuską kooperację prawniczo-dziennikarską śledzimy od 1996 roku dzięki Revolution Software.

Do dziś to saga złożona z pięciu gier detektywistycznych, w których osią fabuły są tajemnice Templariuszy, a sama gra z typowej przygodówki point and click przeszła poważny lifting, zmieniając perspektywę obserwacji przygód, a także doczekała się remake’ów oraz fanowskich kontynuacji. Dla fanów gier przygodowych to dziś pozycja obowiązkowa, nawet jeśli pierwsza część mocno się już zestarzała pod względem oprawy graficznej, to sama fabuła i zagadki mogą zrekompensować mankamenty.

Historia detektywów-amatorów podążających tropem tajemnic Templariuszy pełna jest zwrotów akcji i niespodzianek fabularnych. W wersji Ditector’s Cut dostajemy dodatkowy rozdział gry oraz przeskalowaną i poprawioną oprawę graficzną. W promocyjnym rozdawnictwie GOG, które potrwa do 22.12.2022 r., otrzymujemy także oryginalną wersję gry wraz z podręcznikiem i komiksem. Bezcenna gra gratis! To się nazywa promocja.