Amazon nie jest mocno kojarzone z grami, ale firma już od jakiegoś czasu próbuje odnieść sukcesy na tym polu.

Świat obiega właśnie informacja o tym, że Amazon Games otwiera nowe studio. Do tej pory Amazon miało swoich deweloperów w takich miejscowościach jak Seattle czy San Diego, a teraz zainwestowało w kolejny podmiot, którego siedziba ma się znajdować w Montrealu. To nie przypadek, ponieważ jak tłumaczy Christoph Hartmann z Amazon Games:

„Montreal to żyła złota wypełniona utalentowanymi ludźmi, a to będzie dla nas cennym zasobem w trakcie dalszego budowania zespołu deweloperskiego.”

Co ciekawe, dobry start nowego studia Amazonu mają zapewnić weterani z Ubisoftu, którzy brali udział w pracach nad taktyczną strzelanką – Rainbow Six Siege. Ich pierwszym zadaniem będzie stworzenie tytułu sieciowego, który ma być całkowicie nowym IP. Sami deweloperzy twierdzą, że są bardzo podekscytowani możliwością tworzenia czegoś od podstaw, tym samym zyskując pełnię kreatywnej wolności. Na tym etapie nie można liczyć na jakiekolwiek konkrety o przygotowywanej grze, ale sam fakt takiego posunięcia ze strony Amazonu jest czymś ciekawym. Widać, że firma się nie poddaje i chce zaznaczyć swoją obecność w branży gier. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć Amazonowi sukcesów.