Za to z japońskim wydawcą (Gravity Game Arise z siedzibą w Chuo-ku, Tokio). W takim oto kulturowym miszmaszu otrzymujemy coś, co już na pierwszy rzut oka wygląda jak prawdziwy JRPG, wyciągnięty z epoki 16-bitowej i podrasowany dawką PlayStation (lub Segi Saturn).

Drattzy Games LLC udostępnia demo swojej gry na Steamie, które łączy klasyczne cechy gier JPRG, pikselartowej grafiki 2.5D i stylu dobrze znanego wielbicielom Octopath Travelera. W drugim kwartale 2023 r. mamy doczekać się udostępnienia Alterium Shift we wczesnym dostępnie, natomiast premiera finalnej wersji gry została zaplanowana na czwarty kwartał tego samego roku.

Demo gry daje nam okazję zajrzeć do barwnego świata zwanego Alteria i utknąć w królestwie mrocznych elfów. Early Access ma otworzyć przed nami podwoje niemal połowy całej gry (wypełnionej przygodami i krainami do odkrycia. Autorzy zapowiadają wyzwania środowiskowe, związane z odwiedzinami zróżnicowanych biomów i poszukiwaniem środków transportu. W lochach mamy natknąć się na sekrety i łamigłówki oraz (tradycyjnie) skarby, a także (równie tradycyjnie) bossami. Do tego – miasta i wioski pełne życia, sklepy pełne przedmiotów i wyposażenia, mini gry dla wędkarzy, cały zespół wojowników do skompletowanie oraz obiecany przez twórców hołd dla retro-JRPG-ów lat 90. Docelowo Alterium Shift ma zostać wydane na PC, PlayStation 4 i 5, Xboxy One, Series X i S oraz Switcha.