Licencja wydawnicza Segi wygasła, co spowodowało usunięcie gry ze sklepu Valve.

[AKTUALIZACJA] Jak podaje serwis Eurogamer, pierwotna informacja o usunięciu Alpha Protocol ze względu na utratę praw wydawniczych była nieprawdziwa (choć informacja pochodziła od Segi) – w ramach sprostowania wydawca poinformował, że powodem zdjęcia gry jest utrata praw do muzyki.

Alpha Protocol, szpiegowski RPG od Obsidian nie był może gigantycznym hitem, ale robił ciekawe rzeczy i był jedną z marek od początku budowanych przez Obsidian, a nie, jak KOTOR 2, Neverwinter Nigths 2 czy Fallout: New Vegas tworzonych w oparciu o pomysły innego studia. Przez lata gra zebrała wokół siebie grono fanów, którzy byli wstanie zignorować jej problemy i skupić się na pozytywach, których mimo wszystko nie brakowało.

Na skutek wygaśnięcia licencji wydawniczej należącej do Segi Alpha Protocol zniknął ze Steama, a prawda do jego dystrybucji wróciły do Obsidian i kontrolującego obecnie studio Microsoftu. Na chwilę obecną nie wiemy czy i kiedy gra powróci do sprzedaży, jednak odzyskanie marki otwiera pracującym obecnie nad Outer Worlds twórcom na stworzenie kontynuacji i powrót do tematyki, która we współczesnych grach nie przewija się zbyt często.