Znacie? Znamy! To posłuchajcie. Kosmicznych najeźdźców najwyraźniej nie zniechęcił milion wcześniejszych nieudanych inwazji, które za każdym razem w pojedynkę powstrzymywał pilot ziemskiego pojazdu bojowego. Obcy są tu znowu i znowu mają złe zamiary. Tym razem pokona ich (lub nie) posiadacz mikrokomputera MSX.


Oczywiście fabuła gry Alien Attack jest nieco bardziej skomplikowana, ale w gruncie rzeczy nieistotna. Znów trzeba chwycić za joystick, a następnie, lecąc w górę ekranu, likwidować to, co nadlatuje w przeciwnym kierunku i chce zestrzelić nasz statek.

Plusy: staranne wykonanie, zróżnicowana grafika poziomów i wrogów, szeroki wybór środków perswazji, cieszące oko rysunkowe przerywniki, wpadające w ucho motywy muzyczne i ogólne – coraz rzadsze w dzisiejszych czasach – poczucie obcowania z produktem doszlifowanym, przetestowanym i przemyślanym.

Minusy: to ciągle tylko wertykalny shmup i kogoś, kto miał w ciągu ostatnich czterech dekad kontakt z reprezentantami tego gatunku, prezentowana gra niczym nie zaskoczy.

A jednak okazuje się, że miłośników klasycznych rozwiązań jest wciąż wielu: Alien Attack zwyciężył w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu MSXdev.

Grę można pobrać z konkursowej strony.