Przygotujcie kilkadziesiąt megabajtów wolnego miejsca w pamięci na dane swojego smartfona – oto interpretacja Krainy Czarów Lewisa Carrolla, jakiej się nie spodziewaliście. W formie układanki logicznej, pełnej technologicznych gadżetów, mechanizmów i w oprawie graficznej godnej dobrej (japońskiej) kreskówki.

Do piątku, 7.01.2022 r. możemy zdobyć za darmo kopię gry Alice: Lost Pieces w sklepie Google Play. Złodzieje wykradli serce królowej, połamali je, a fragmenty rozrzucili po całej Krainie Czarów. To pozbawiło królową mocy, a sam świat (tu przedstawiony w futurystycznym wariancie) pogrążył się w chaosie. Tradycyjnie – biały królik odnajduje potomkinię Alice, która przykuta do szpitalnego łóżka (ze złamaną nogą) nie może naprawić szkód osobiście. Pozostaje przywdziać gogle VR i w postaci humanoidalnej maszyny ruszyć na poszukiwania fragmentów rozbitego serca.

Zabawa w Alice: Lost Pieces sprowadza się do poszukiwania przedmiotów, rozwiązywania zróżnicowanych zagadek logicznych, otwierania zamków i bardzo uważnego przyglądania się każdej z plansz, na której wylądujemy (po krótkiej podróży przez tunel wiodący do Krainy Czarów). To przepięknie zrealizowana łamigłówka, doskonale zilustrowana i skłaniająca do spędzenia kilku godzin przed telefonem, by chłonąć zmysłami tą jakże ciekawie zinterpretowaną wersję krainy pełnej (technologicznej) magii.