Studio Art Games przygotowuje na koniec 2023 roku na PC premierę gry Alchemist: The Potion Monger, która łączy elementy łamigłówki, symulacji 3D oraz RPG.

W grze będziemy mogli skupić się m.in. na projektowaniu własnego domu, uprawie roślin, opiece nad zwierzętami, eksploracji, walce oraz rozwoju naszej postaci. Niejako przy okazji będziemy miksować mikstury (na sprzedaż i na własny użytek). Jeszcze w tym roku dostępne będzie demo gry na Steamie. Środowisko, w którym przyjdzie nam zgłębiać sztuki alchemiczne będzie pełne antropomorficznych zwierząt.

A cała ta historia zacznie się jak typowy, sielankowy symulator życia na farmie (z dokładnością do wiernego psa w zestawie), z projektowaniem wnętrz i doborem narzędzi alchemicznych, zagadkami związanymi z przepisami na mikstury, demonicznymi ołtarzami i wodami święconymi, a także tak zwyczajnymi artefaktami jak piasek czasu. Wytworzone mikstury będą miały realny wpływ na postacie niezależne oraz nasze umiejętności eksploracji. Przypuszczamy, że będzie z czym poeksperymentować.