Na ulicach New Folk City można rozegrać bitwy na karty, w których ponoć biorą udział alchemiczne maszyny parowe. Podczas rozmów z mieszkańcami i przygodnych potyczek karcianych zbudujemy swoją talię.

Jednak karty to również życie – właściwie żywot w cieniu tytułowej fabryki Alchemical Inc., które toczy się podczas karcianych rozgrywek i zarabiania na jedzenie dla całej rodziny. Ulice New Folk City są pełne gangsterów, szemranych typków i alchemików. To z nimi będziemy mierzyć się na talie kart, zdobywać nowe karty i zarabiać na jedzenie. Podstawowe karty Alchemical Inc. to żywiołaki, z których każdy reprezentuje inny element świata rzeczywistego (np. termit, cynk lub woda). Żywiołak w naszym podręcznym zestawie alchemicznym umożliwi przygotowanie maszyny-wojownika i wyprowadzenie potężnych ataków. Aby podbić stawkę – wystarczy połączyć różne elementy, znaleźć nowe przepisy i tworzyć mocniejsze kombinacje ciosów. Istotna będzie również kolejność łączenia żywiołów. Poruszając się po ulicach New Folk City zdobędziemy unikalne karty – wśród nich takie, które reagują na żywioły przeciwnika, zapewniające pasywne zdolności nowe karty alchemika, zmienić typ talii. Zaplanowano ponad 300 różnych kart, co ma zapewnić duże możliwości budowania talii i łączenia elementów.

Alchemical Inc. zostanie wydane na PC w I kwartale 2023 roku na Steamie. Studio Looch Labs rozpoczyna również 15 marca 2022 r. kampanię na Kickstarterze, której będzie towarzyszyć wydanie pierwszego publicznego dema gry.