Sledziu może być dumny, bo wyraźnie czytelnicy wolą go czytać i oglądać także poza Pixelem, w niezależnym albumie zbierającym wszystkie dotychczasowe, 64 historie opublikowane (poza jedną) w drukowanym magazynie dla graczy.

Bez wątpienia KDP stał się elementem trwale powiązanym z Pixelem, wyznaczając też zupełnie nowy trend rysunkowej felietonistyki w magazynach o grach. Romas Śledzia z Pixelem trwa już niemal sześć lat i mamy nadzieję, że potrwa tak długo, jak będzie istniał sam magazyn, a sam album komiksowy będzie znakomitą ozdobą dla naszej półki z komiksami.

Zbiórka funduszy w serwisie wspieram.to osiągnęła już podstawowy cel – 24 000 zł i błyskawicznie wspięła się na pułap 27 000 zł, co oznacza że album KDP zostanie wydrukowany i dotrze do ponad 200 odbiorców. Oczywiście wciąż istnieje szansa na kupienie w przedsprzedaży KDP – zbiórka potrwa jeszcze miesiąc i 10 dni, do 16.11.2020 r. E-wydanie kosztuje 35 zł, wersja drukowana 50 zł. Dostępne są również wersje łączone: Top Secret Wydanie Specjalnie + KDP (70 zł), łączone wydanie KDP w druku i w wersji cyfrowej (85 zł), a także zestawy z grami (KDP druk i wersja cyfrowa + Liberated = 90 zł, KDP druk i wersja cyfrowa + Driftland = 120 zł) i z prenumeratą Pixela lub PSX Extreme (125 zł za KDP w wersji cyfrowej i fizycznej plus prenumerata roczna). Limitowane pakiety obejmują KDP wraz z odręcznym rysunkiem Śledzia (450 zł) oraz album KDP w wydaniach fizycznym i cyfrowym plus dożywotnia prenumerata magazynów Pixel, PSX Extreme połączona ze wspomnianymi wcześniej grami, dożywotnią wejściówką na Pixel Heaven oraz dużym zestawem wydań okolicznościowych klasycznych, polskich magazynów o grach (C&A, Bajtek, Top Secret, Świat Gier Komputerowych, Reset).

Kolejne progi finansowe projektu KDP obejmują: dołączony dla wspierających kampanię kwotą 50+ zł wydruk grafiki Śledzia z autografem (32 000 zł), premierową historię i zwiększenie albumu do 92 stron (40 000 zł) oraz twardą oprawę komiksu (45 000 zł). Przewidziano również dużą niespodziankę po przekroczeniu progu 70 000 zł.