SplitSide Games wraz z Daedalic Entertainment właśnie zapowiedzieli, że już niedługo będziemy mogli wziąć udział w kooperacyjnych wyścigach. Do startu (w Early Access) przygotowujemy się już 23 sierpnia 2021 r.

Filmowy zwiastun dobrze obrazuje co nas czeka – we Fling to the Finish wystartują dwuosobowe drużyny, które połączone zostały elastyczną liną, a areną zmagań będą barwne i zupełnie nieprzewidywalne tory przeszkód. Kooperacja jest w tym przypadku pojęciem kluczowym, bo bez mistrzowskiego opanowania elastycznej liny przeskakiwanie nad przeszkodami i windowanie partnera na trudno dostępne platformy będzie po prostu niemożliwe, a cały wyścig zakończy się w kilka sekund spektakularnym upadkiem w przepaść.

Do zabawy we dwoje we Fling to the Finish wystarczy jeden współdzielony kontroler, przewidziano również współzawodnictwo w sieciowych i lokalnych wyścigach oraz tryb solo i zawody skoncentrowane na dobrej, imprezowej zabawie (wspominano o przepychaczach, spadających z nieba ciężarach i laserach). Bohaterowie tego wyścigu również dopisali: do wyboru m.in. głupkowate grzyby i kropelki zielonego śluzu oraz inne, równie atrakcyjne stworzenia.

Siłą gry maja być projekty map, będziemy więc mieli okazje zwiedzać lewitujące parki, ogromne kasyna i wypełnione robakami pola asteroid. Cały czas pamiętając o elastycznej linie. We wczesnym dostę Fling to the Finish zadebiutuje z 12 poziomami, 4 trybami gry, 12 grywalnymi postaciami i 20 szalonymi skórkami dla postaci. Dodatkowa zawartość będzie dodawana w trakcie trwania fazy Early Access.