Posiadacze konsol PlayStation 4 i 5, Xboxów One i Series X oraz S, Switcha, nowego Atari VCS oraz PC (Steam) już mogą zmierzyć się z pulsującą od barw strzelaniną mistrza Jeffa Mintera.

Pod szyldem Atari Jeff Minter przygotował dla graczy kolejną rytmiczną, szalenie barwną i nieprawdopodobnie dynamiczną strzelaninę Akka Arrh, której korzenie wyraźnie sięgają lat 80., ale oprawa (choć oryginalna korzysta z cech nowoczesnego sprzętu..

„Dzięki Akka Arrh nie tylko mieliśmy szansę pracować z jednym z kreatywnych umysłów, które pomogły zbudować nowoczesną branżę gier wideo, Jeffem Minterem, ale także wydać fantastyczną nową grę, która jest wierna naszemu inspirowanemu stylem retro korzenie.” – Wade Rosen, dyrektor generalny Atari

Bez wątpienia Jeff Minter lubuje się w pulsujących, psychodelicznych barwach (przecinanych błyskami stroboskopu), a jego umiejętności świetnie przekładają się na płynną, wciągająca rozgrywkę. Z dużą dawką arcade i nostalgicznej stylistyki lat 80. Akka Arrh to chaotyczna, hipnotyczna strzelanina, która zmusi nas do przedzierania się przez kolejne fale wrogich zastępów, za sterami Akka Arrh, czyli tytułowego działa wieży Sentinel. Przed nami 50 poziomów stworzonych przez twórcę Tempesta i studia Llamasoft.